S Novým rokem jsme se přehoupli do další sezóny. Všichni doufáme, že nabídne minimálně stejné zážitky a atmosféru, jako ta předešlá, za kterou se nyní můžeme ohlédnout a udělat krátkou rekapitulaci.

Díky spolupráci s BM motors (specialista na servis a úpravy BMW, Porsche, MX-5 a dalších vozů), firmám DatoParts a MOTUL, jsme dokázali zajistit sponzorování celého podniku, co se týká věcných cen a propagace.
Sem tam se objeví v našich řadách i novinář a tak je možné si o nás přečíst i nějaký ten článek v autowebech, například na Autíčkáři.
Po roční odmlce jsme se také vrátili do Sosnové, kde mezi tím proběhla takřka kompletní výměna povrchu a doufáme, že se tam v roce 2019 opět vrátíme, pokud to podmínky a termíny dovolí.

Poslední podnik našeho seriálu se uskutečnil ve Vysokém Mýtě a o konečném pořadí nebylo zdaleka rozhodnuto.

V nejsilnější třídě Ultimate byly karty otevřené a pokud by průběžně první Štěpán Pulkrábek nedokázal atakovat přední příčky a početné pole přeplňovaných miat ho odsunulo na nižší pozice, mohli Jindra Vít nebo Zdeněk Kořínek ještě pomýšlet na celkové vítezství v případě, že jeden z nich by stanul na stupni nejvyšším. První část matematického předpokladu se vyplnila a Štěpán dojel ve třídě šestý, obklopen v rozmezí jedné sekundy dalšími třemi foukanými mazdami. Jednou z nich byl ale i Jindra Vít a tak mohl na vítezství v celém seriálu zapomenout a skončil celkově druhý. Pokud se tedy čtyři přeplňované mazdy umístily na 4.-7. místě, kdo byl na stupních vítězů? Třetí v Mýtě nakonec skončil Zdeněk Kořínek a tím pádem skončil na třetím místě i celkově. Na stupně nejvyšší se tedy v posledním závodě dostalo duo Ota a Michal Švaňkovi, kterým trať tentokrát velmi sedla. Celkově tedy kategorii Štěpán nakonec vyhrál a vrátil se po dvouleté odmlce na pomyslný trůn.

Ve třídě Racing byla situace ohledně vítěze také závislá na umístění v posledním podniku, ale Adam Šumbera nenechal nic náhodě a jel, co to dalo. Vítězstvím v posledním podniku tak potvrdil konečné 1. místo ve své třídě. Ačkoliv mnoho zainteresovaných považuje jeho vůz za neporazitelný vzhledem k úpravám, při pohledku do výsledků jednotlivých závodů mu Honza Masopust z BM motors nejen sekunduje, ale dokáže ho odsunout v pořadí i za sebe, což předvedl letos v Sosnové. Honza tak potvrdil, že nejen „koně“ jsou cesta k dobrému výsledku a celkově se umístil na druhém místě. Na poslední podnik sezóny se přijel podívat i dlouholetý matador účastnící se nejen MX-5 CUPu Miloš Novák, který vyfoukl o pár desetinek 3. místo v posledním podniku Radimu Bráblíkovi. Pro Radima to však úplně smolný den nebyl, protože právě čtvrté místo mu zajistilo bronzovou medaili v celkovém hodnocení kategorie.

Ve „standardní“ třídě Touring tento rok zabodoval Pavel Růžička následovaný Ondřejem Kálou. Na finální stupně vítězů se konečně probojoval i Petr Seemann a do výsledkových listin se tak zapsal třetím místem.
Ve třídě „Caterham“…pardon ve třídě Open, nadále vládne rodina Křečků a pokud Jakub nebo Martin neudělají jezdeckou chybu nebo je nezradí technika R600, jsou první 2 místa jejich. Pravdou je, že výkonově jsou jejich stroje na špici a porazit je by znamenalo přivést na okruh opravdu výkonný vůz s neméně dobrým řidičem. Třetí místo tak obsazuje Jirka Roith s Caterhamen CSR 175. Výkonově je tento stroj postaven podstatně níže než zmiňované R600, stále je však na hony vzdálen všemu ostatnímu. To vše ostatní pak začíná ve třídě Open v celkovém součtu časů zhruba o 10 sekund později nezdolným drifterem Standou Korandou s BMW Z4M a loňským novým přírůstkem v této tříde Vojtou Plecháčem s Toyotou GT86.

V nadcházejícím ročníku budeme určitě svědky dalšího pilování a zrychlování všech vozů a otázkou jen bude, kdo udrží dlouhodobou spolehlivost. Třeba se dočkáme i toho, že nám konečně zaprší, což se za poslední 2 sezóny při měřených jízdách nestalo.