Výsledky Písek 13.7.2019

Máme za sebou další podnik letošního MX-5 Cupu, který měl být prodle meterologů zcela odlišný od toho, na co jsme byli zvyklí poslední 2 sezóny....mělo totiž pršet skoro celý den. Ještě ve čtvrtek byla předpověď počasí pro někoho děsivá, jiní naopak vymýšleli, jakou strategii pneu zvolit. Nevíme, kde udělali "soudruzi" z Norska chybu, ale nakonec jsme se dočkali pouze dvou přeháněk. Ta druhá naštěstí zasáhla jen měřené jízdy třídy Open.

Jakub Křeček stihl jako jeden z mála přezout na mokrou směs a tím dosáhl nejen nejrychlejší čas ve třídě Open, ale i celkově. Na druhém místě se umístila italská návštěva Mr. Simone s Caterhamem a třetí byl Martin Křeček. Ten se ale s celkovým časem objevil až v druhé polovině výsledkové listiny, protože déšť a slick opravdu není dobrá kombinace.

Skoro celé startovní pole mazdy MX-5 však jelo na suchu, takže obutí hrálo prim. Ve třídě Ultimete tak Jindra Vít na slikách neměl konkurenci přes to, že teplo produkující jeho nouzově zkrácený výfuk dokázalo udělat ze zadního nárazníku a světla věc podobající se konzistencí marshmallow. Druhé místo s přehledem získal Zdeněk Kořínek a třetí na stupních vítězů by Adam Špaček.

Ve třídě Racing Honza Masopust na semisliku potvrdil svou formu, vyhrál a dokonce se dostal v druhém kole časem pod jednu minutu. To se zatím ve třídě racing nikomu nepodařilo. I vinou špatné volby obutí skončil druhý Václav Kruml a poslední místo na bedně obsadil Radim Bráblík.

Jakub Svoboda opět opanoval ve třídě Touring místo první a o "Titanic" za sebou nechal Ondřeje Kálu a Milana Drbala

Kompletní výsledky naleznete ZDE a těšíme se na další podnik - ve Vysokém Mýtě 17.8.2019.

Pokud máte fotky z dnešní akce a chcete je sdílet, pošlete nám odkaz na mail a my je umístíme na stránky.

Třída TOURING

1. Jakub Svoboda

2. Ondřej Kála

3. Milan Drbal

Třída RACING

1. Honza Masopust

2. Václav Kruml

3. Radim Bráblík

Třída ULTIMATE

1. Jindra Vít

2. Zdeněk Kořínek

3. Adam Špaček

Třída OPEN

1.  Jakub Křeček
Caterham

2. Simone
Caterham

3. Martin Křeček
Caterham