ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Druhý závod ELIT MX-5 Cup: jaký byl?

Náš okruhový šampionát má za sebou první ze dvou závodů na Autodromu ve Vysokém Mýtě.

Tak je za námi polovina letošní závodní sezony. Poté, co jsme úspěšně absolvovali druhý letošní podnik, už jsou před námi jen dva závody v Mýtě a Písku. Ale věnujme se teď tomu právě skončenému – jak se letošní první Mýto vydařilo?

 

Popravdě ani nevím – když jsem doma, nachystaný a natěšený, otočil klíčkem ve startéru, kontrolky si ani neblikly, totálně vybitá baterie mě doma zdržela na více než dvě hodiny a na místo jsem dorazil až před koncem tréninkových jízd. Zatímco cestou jsem měl obavy, aby nám měřená kola opět nezdramatizoval déšť, když jsem potkal tři přeháňky a po obloze se honily těžké mraky, v Mýtě bylo vše v pořádku, objednané hezké počasí nakonec vyšlo.

Trošku chudší na atraktivní auta byla účast v kategorii Open Race, kde se kromě tradičních Caterhamů a Speedsterů zúčastnily neméně tradiční Cayman a 330i. Přijely navíc už pouze Peugeoty 306 a 106, Clio RS a BMW Z3. O to více pochopitelně dorazilo MX-5ek a tak bylo ve třídách Touring, Racing i Unlimited s kým měřit síly.

I přesto však pořadí na stupních vítězů bylo důvěrně známé. V Touringu se nám zformovalo silné duo Vojtěch a Ondřej Plecháč, které doplnil tentokrát Petr Zasadil, jenž také není na pódiu žádným nováčkem. Tím se naopak stal Radim Bráblík ve třídě Racing, jenž tak doplnil známé duo Šimon Vaculín a (opět vítězný) Miloš Novák. V Unlimited probíhalo vše podle klasického scénáře, Ota a Michal Švaňkové obsadili první dvě místa a třetí ukořistil opět Miloš Novák.

Třída TOURING 1. Vojtěch Plecháč 2. Ondřej Plecháč 3. Petr Zasadil
Třída RACING 1. Miloš Novák 2. Šimon Vaculín 3. Radim Bráblík
Třída UNLIMITED 1. Otamír Švaněk 2. Michal Švaněk 3. Miloš Novák
Třída OPEN 1.  Jakub Křeček
Caterham
2. Jiří Roith
Caterham
3. Martin Křeček 
Caterham

Pozor – další závod je už 9. srpna, tak se nezapomeňte přihlásit a poslat startovné, ať se na vás dostane, volných míst už moc nezbývá.

Pořadí všech jezdců naleznete v sekci VÝSLEDKY a to včetně průběžného pořadí.
Kompletní fotogalerii můžete nalézt ZDE.

Nakonec bychom rádi připomněli, že pro všechny zúčastněné platí speciální nabídka na díly a oleje pro MX-5 od našeho sponzora firmy ELIT – viz ZDE. Zároveň je platná sleva 20% na kompletní sortiment – výběr dílů viz – ecat.elit.cz  V případě dotazů kontaktujte jiri.prikryl@elit.cz

            

Diskuze k článku "Druhý závod ELIT MX-5 Cup: jaký byl?"

Tato část je určená k ochraně proti spam robotům. Vidíte-li tento text, vyplňte pole uvedené za otázkou. Tlačítko jsem robot ignorujte.
Kolik je dvě plus tři
 

celkem 0 záznamů na 0 stránkách.