ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Pravidla

MX-5 Cup – Stručná pravidla

Nemusíte mít obavy, závody MX-5 Cup jsou otevřeny naprosto každému řidiči a každému autu libovolné značky.

Ačkoli závodní seriál nese označení „MX-5“ Cup, rozhodně to neznamená žádnou diskriminaci zbytku světové automobilové produkce. Kdokoli na závody přijede, může absolvovat jak volné jízdy na okruhu, tak jízdu na čas. Pro všechna auta s výjimkou MX-5 je určena kategorie OPEN. Bez přehánění v ní může startovat vše, co má kola, pokud technický stav auta neohrozí posádku nebo ostatní účastníky a pokud vůz nejezdí na LPG. Schopnosti své a svého auta tak prověříte proti takovým autům, jako je Ferrari 458 Italia, Nissan GT-R nebo Caterham, které k nám občas zavítají a díky změřenému času alespoň budete vědět, o kolik jste rychlejší než oni, popřípadě řidiči aut jiných značek.

Vozy Mazda MX-5, kolem nichž celý seriál původně vznikl, to mají trošku složitější, ale není třeba mít obavy, ve třech kategoriích si tu svoji rozhodně najdete. V roce 2021 jsme se rozhodli naše zápolení ještě více zatraktivnit a třídy mají nyní předepsané jednotné pneu značky Yokohama.

Dá se říci, že pokud máte auto ve stavu, v jakém opustilo továrnu, patříte do třídy TOURING. Ta je určena vozům v originálním stavu a s předepsaným obutím Yokohama AD08RS, navíc i zde jsou povoleny určité úpravy, jako například sportovní podvozky, většina ozdobných a ochranných rámů a bodykity. Od roku 2015 není u verze NA ve třídě TOURING povolena zástavba motoru z verze NB/NBFL o objemu 1.8L. Stále platí zařazení NC 2.0 a ND 2.0, která automaticky spadá do třídy vyšší. Jsou už prostě na ty ostatní příliš rychlé…


Kategorie RACING je vyhrazena o něco více upraveným vozům a již zmíněným dvoulitrům. Musíte zde obout pro silnice homologovaný semislick Yokohama A052 v max. šířce 205mm, lze nastoupit s upravenou řídicí jednotkou a dalšími vylepšeními, které nejsou v úplných pravidlech výslovně zakázány.

Do třídy ULTIMATE patří vozy MX-5 se všemi úpravami, které nejsou v úplných pravidlech výslovně zakázány. Jde především o přeplňovaná auta a speciální úpravy. I zde platí obutí jako ve třídě Racing Yokohama A052 v max. šířce 205mm.


Abyste správně nahlásili svůj vůz do dané kategorie, je ovšem nutné seznámit se s ÚPLNÝMI PRAVIDLY MX-5 CUP, které můžete stáhnout ZDE. V případě pochybností se obraťte na Závodní radu, ideálně předem přes náš mail případně přímo na místě, se zařazením do konkrétní kategorie pomůžeme. Nezapomeňte také, že každá osoba, která se v autě objeví na trati, musí mít helmu. V případě nutnosti můžeme za malý poplatek zapůjčit, není ale radno na to spoléhat, někdy bývá sklerotiků více a nabídka je omezená…

 

Pravidla MX-5 CUP 2021 ke stažení