ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Okruhy

MX-5 CUP: kde a jak jezdíme

Pro naše závody vybíráme ty nejlepší cenově dostupné a bezpečné české okruhy a systém závodů je ten nejbezpečnější možný.

MX-5 CUP už má za sebou pět sezon a za tu dobu jsme vytipovali ty nejlepší české okruhy, za jejichž pronájem není nutné platit stovky tisíc korun. Tedy ne, že by bylo nějak extra z čeho vybírat, bohužel… Začínali jsme ve Vysokém Mýtě http://www.autodromvmyto.cz/ , ale jezdit několikrát stále stejný okruh je trošku nuda, proto jsme časem kalendář akcí rozšířili.

Nejprve jsme přidali Autodrom Sosnová http://www.autodrom.cz/cs/ a poté ještě okruh Autoklubu Písek http://www.autoklub-pisek.cz/ . Vyzkoušeli jsme i hradecký Czechring, ale kvůli problematické bezpečnosti jsme se rozhodli na něm akce dále nepořádat. V současnosti tedy náš kalendář čítá kombinaci závodů ve Vysokém Mýtě, v Sosnové a v Píseku. 

Na bezpečnosti účastníků nám opravdu záleží, podmínkou pro vpuštění auta na trať je tedy helma pro všechny osoby v autě. Tréninkové jízdy na okruhu jsou sice hromadné, takže je třeba být opatrnější, současně si ale lze i rozumně „zazávodit“. Ovšem v době, kdy je ale třeba plné nasazení, tedy při samotném „závodě“, už má každý účastník okruh jen a jen pro sebe. Jezdíme totiž stejným způsobem jako v rallye, tedy „Time attack“, kdy jediným soupeřem jezdce je časomíra. Díky tomu a také díky velké ukázněnosti účastníků, za kterou jsme vděční, jsme zatím neměli ani jedinou kolizi dvou aut na trati.

Abychom si celodenní pronájem okruhů co nejvíce užili a využili, sraz je na každém z nich už v 8 hodin, abychom po absolvování formalit, jako je technická přejímka a rozprava, mohli hned začít jezdit. Většinou je tedy od 9.00 trať k dispozici a to až do 12.00-12.30. Následuje blok měřených kol, jenž většinou trvá cca do 15.00 a na další dvě hodiny je pak trať otevřena volným jízdám a to i těm, kteří se závodů MX-5 CUP neúčastní – za poplatek 600 Kč může dvě hodiny na trati strávit každý, kdo přijede.

Tak doražte také!