ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

První podnik v Písku 2018 - co se událo?

První podnik sezóny 2018 v Písku je úspěšně za námi. Oproti předešlým ročníkům jsme nemuseli řešit vrtochy počasí a celý den byl takříkajíc "na pohodu". Rozmanitost přítomných "vozítek" to celé umocňovala, protože přeplňované miaty doplnilo nové osazenstvo nových atmosférických speciálů, které se bylo popsáno slovy: "vám to nějak jede". Tato skutečnost dávala předzvěst, že letošní ročník bude opět zajímavý. Objevilo se také několik atraktivních aut ve třídě Open. Když pomineme standardní osazenstvo Caterham, tak hodně pozornosti si zasloužilo Hyundai i30N nebo Toyota GT86.

Letošní ročník 2018 také doznal změnu v oblasti partnerství a podpoře seriálu. Novými partnery jsou:
BM motors s.r.o., nezávislý autoservis v Praze se zaměřením na vozy Mazda MX-5 a BMW. Mimo běžného servisu se zaměřuje i na rozsáhlé opravy a performance.
DATO Parts s.r.o., dodavatel náhradních automobilových dílů se širokým sortimentem všech renomovaných značek, jehož speciální ceny můžete využít skrze BM motors.
MOTUL - v zastoupení Robert Deyl - MOTOSERVIS DEYL (výhradní dovozce pro ČR a SR). Francouzský výrobce mimořádně kvalitních olejů se zaměřením na závodní produkty, který je partnerem světově známých soutěží jako jsou MotoGP, Rallye Dakar, Le Mans 24h, Super GT, Lotus Cup Europe a dalších.

                          

Při vyhlášení vítězů jednotlivých kategorií se nabízela troška analogie k trilogii Pána prstenů: 

Třída Touring - Společenstvo prstenu: Třída Touring je určena nejširšímu společenstvu. Zúčastnit se může každý, kdo má sériovou madzu MX-5. A protože společenstvo MX-5 je opravdu široké, každý rok se objeví někdo nový. Svoboda Jakub s NBFL 1.8 - přišel, viděl, zvítězil. Druhé místo obsadil také nováček - Pavel Kovařík s NB 1.8. Třetím místo je tak pravděpodobně navždy souzeno Adamovi Kopeckému s NB 1.8, který toto umístění zná velmi dobře z minulého ročníku.

Třída Racing - Dvě věže: Ondra Konáš a Tomáš Míšek. 3 roky čekali tito dva nadšenci na ovládnutí světa a konečně se jim to povedlo v kategori Racing. Nový stroj NA s 1.8 VVT, nové obutí a první dvě místa jsou tu. Odsunuli tak Radima Bráblíka, vítěze minulé sezóny v této kategorii, na 3 místo.

Třída Ultimate - Návrat krále: Po delší absenci se na první místo vrátil Štěpán Pulkrábek, následovaný vítězem loňské sezóny Zdeňkem Kořínkem. Obě auta přeplňovaná kompresory. Zbytek "foukaných" miat doplatil na nevhodné obutí a skončily daleko za stupni vítězů. Na příštím podniku ve Vysokém Mýtě se pravděpodobně máme na co těšit a Pavel Smetana s NA 1.8 turbo se určitě bude chtít poprat o stupně vítězů stejně jako Jindra Vít s kompresorovou NBFL "coldside".Třetí příčku tak doplnil již zmiňovaný Ondra Konáš.

Třída Open - když má Pán prstenů pouze 3 díly, půjčíme si ještě název z další hobití ságy. Šmakova dračí poušť: Již několik sezón ovládá přední příčky společnost Caterhamů a se svým řevem a občasnými plameny dobitý hrad nechtějí opustit. Jakub Křeček obhájil první místo, následován tátou Martinem a třetím Jirkou Roithem. Těsně za touto trojicí skončil na čtvrtém místě Tomáš Voldřich také na Caterhamu. Nejrychlejší ze zbytku světa Toyota GT86 Libora Šajnera zajela velmi dobrý čas a umístila se na 5. místě. 

Kompletní výsledky naleznete ZDE.

Malou fotogalerii naleznete ZDE.

Jak dopadne další podnik v sobotu 9.6. ve Vysokém Mýtě? Přijeďte se svézt nebo jen podívat. Určitě nás čeká další zábavný den s vůní benzínu.