ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Registrace na sezónu 2021

Sezóna 2020 je úspěšně za námi a protože nezahálíme, připravujeme sezónu 2021. Jak jsme předestírali v průběhu celého roku, další sezónu chceme pro kategorie MX-5 zavést jednotnou pneumatiku podle tříd. O tomto kroku jsme v rámci naší skupiny „mazďáků“ diskutovali již dříve, ale nikdy na to nebyly ty správné podmínky. Nyní se nám podařilo dojednat partnerství s oficiálním distributorem pneu Yokohama, jehož výhodou je i speciální cena pneu pro účastníky. Cílem je mít v jednotlivých třídách stejný typ pneu, jednotný maximální rozměr (šířka, obvod) a tím docílit větší vyrovnanosti v každé třídě. Aby bylo možné pneu zajistit v dostatečném množství, je nutná registrace předem. Ta bude probíhat od čtvrtka 29.10.2020 do neděle 8.11.2020 a bude otevřena pouze pro zájemce ve třídách MX-5 na celou sezónu, tedy 5 podniků. Kapacita je omezena. Pokud se tato kapacita třídy MX-5 nevyčerpá, budou zbylá místa uvolněna pro registraci na jednotlivé podniky a do kategorie Open, která bude otevřena v průběhu března/dubna 2021. Pro kategorii Open bude rovněž vymezena kapacita a otevření registrace bude taktéž v průběhu března/dubna 2021. 

Ceny pneu se účastníkům s vozy MX-5 sdělí na základě registrace do konkrétní třídy a podle konkrétního vozidla (cena bude pravděpodobně nižší 20-30% oproti koncovým cenám). V případě potvrzení nabídky, zašle účastník zálohu 8000 Kč (záloha za 1 sadu pneu a startovné), která bude zároveň platnou rezervací na účast v MX-5 Cupu 2021. Dodání pneu předpokládáme na začátku března. Po jejich naskladnění obdrží účastník výzvu k zaplacení zbývající částky (startovné + cena pneu). Pokud nedojde k zaplacení celé částky do 10 dnů od výzvy, dojde k propadnutí zálohy. Vzhledem k tomu, že nejsou zatím potvrzeny termíny jednotlivých podniků a registrovaný účastník se nebude moci zúčastnit všech podniků, může 1 termín přenechat jinému zájemci. Pokud se chce tento náhradník účastnit podniku s vozem MX-5 a ve třídě MX-5, musí použít pneu pro danou kategorii, jinak bude přeřazen do kategorie Open. Náhradník se může také účastnit kategorie Open s jiným vozem než MX-5.

Zásadní změny pro jednotlivé kategorie:

Touring:
Pneu Yokohama AD08RS  v max. šířce 205mm. Ostatní specifikace kol jsou jako v roce 2020 včetně ráfku 7 palců. Pro vozidlo bude povolen odlehčený setrvačník a odstranění katalyzátoru. 
Dále bude povoleno použití originálních sportovních sedaček z jiných sériových vozidel, které nemají zvýšené boční vedení, instalované čtyřbodové pásy nebo jsou skořepinového provedení. Pokud tedy bude mít účastník v této kategorii ve vozidle jinou sedačku než originální z vozu MX5, při registraci tuto změnu uvede a zašle organizátorovi přesný typ a fotografii k potvrzení, že je vhodná pro třídu Touring. V případě, že sedačka nebude schválena, lze ji vyměnit za sedačku sériovou nebo se účastnit podniku ve třídě Racing. Povolenou sedačkou je například standardní typ z Lotus Elise nebo Honda S2000. Sedačka, která nesplňuje dané podmínky, je například z Lotus Elise Cup 250. 
Ostatní podmínky zůstávají stejné jako v sezóně 2020.

Racing:
Pneu Yokohama A052 v max. šířce 205mm. Ostatní specifikace kol a další podmínky jsou stejné jako v roce 2020.

Ultimate:
 Pneu Yokohama A052 v max. šířce 205mm. Ostatní specifikace kol a další podmínky jsou stejné jako v roce 2020.

V případě dotazů pište na info(zavináč)mx-5cup.cz.