Ufoukaná sobota v Sosně - report 7.7.2018

Ne, neznamená to, že by v Sosnové 7.7. foukal extrémní vítr, ale jak bylo předznamenáno, počet přeplňovaných MX-5 zaznamenal rekord za všechny předešlé ročníky a v celé České republice nebylo pravděpodobně nikdy více oturbených nebo kompresorových mazd na jednom místě.

Třida Ultimate čítala 10 vozů včetně nepřeplňovaných speciálů, což byl další rekord a je vidět, že touha po rychlých miatách v Čechách sílí. Pro první místo si dojel opět Jindra Vít s coldside kompresorem, který odolal útoku Petra Koutského, premianta v MX-5 Cupu s oturbeným NB, které už zdálky budilo respekt naladěného závodního stroje. Oba jezdci jeli na slikách, takže zbytek startovního pole měl odstup počítaný v sekundách. Na třetí místo se nakonec vyšplhal Honza Strnad, který snad překonal všechny peripetie s autem a nemusel řešit technické problémy.

Ve třidě Racing bylo o zábavu také postaráno. Sosnová je okruh, kde motorový výkon auta hraje menší roli než na ostatních okruzích a zaleží tak spíše na podvozku, obutí a samozřejmě ve finále na zařízení umístěné mezi volantem a sedačkou. V průběhu měřených jízd bylo podle zobrazovaných časů vidět, že všichni adepti na stupně vítězů zajíždějí velmi podobná kola a v celkovém součtu to bude o prsa korejské ženy. A bylo to nakonec ještě méně, protože první tři auta se vešla do jedné desetiny sekundy (0,1s) a druhý a třetí dokonce do dvou setin (ano 0,02s). Prémiového stupně vítězů a vítězství se tak dočkal Honza Masopust z BM motors. Druhé místo vybojoval Adam Šumbera o zmiňované dvě setiny před třetím Tomášem Míškem. Do bojů o bednu ve třídě Racing měl zasáhnout i Ondra Konáš, který ale ve třetím kole zaváhal a „výletním“ tempem si dojel pro místo čtvrté.

Třídu Touring, nejméně upravená auta, opět ovládl Adam Kopecký, který bude chtít útočit na celkové vítězství v celém seriálu. Druhý skončil Pavel Růžička a třetí Ondra Kála.

K malému oživení došlo ve třídě Open, kdy druhý Miro Bartoš odsunul na třetí místo Caterham Jirky Roitha. Pro první místo si bez problémů dojel Kuba Křeček.

Za necelé 2 týdny, přesně 4. srpna, nás čeká opět Písek. Kapacita je sice již vyčerpána, ale stále je možné přihlásit se na volné jízdy.

Fotografie ze soboty naleznete v galerii a těšíme se na viděnou.